Zalety kupowania w second-handach

Codziennie jesteśmy bombardowani ogromną liczbą reklam. Wystarczy włączyć telewizor, wejść na ulubiony portal społecznościowy, posłuchać radia czy iść na spacer i przejść koło billboardu - zobaczymy oraz usłyszymy wiele sloganów i nazw firm, niezależnie, czy nam się to podoba, czy nie. W takim świecie ciężko zadbać o to, aby nie dać wciągnąć się w wir zakupów, przecen, promocji - szczególnie, jeśli chodzi o odzież.

Ubrania z drugiej ręki

Czemu widzimy znaczy wzrost zainteresowania zakupami w second-handach? Niezależnie, czy odwiedzamy lokalne “lumpeksy”, czy może kupujemy z tych, które mają ofertę online, większość z nas z pewnością sama korzysta (albo za kogoś, kto korzysta) z takich rozwiązań. Składa się na to wiele aspektów - a jednym z nich jest dbałość o środowisko.

Jak odzież z drugiej ręki pomaga planecie?

Kupując mniej, szczególnie z najbardziej znanych i lubianych sieciówek proponujących modę typu fast fashion, można wykazać swój sprzeciw, jeśli chodzi o wyzysk osób, które za pracę w szwalni otrzymują zbyt małe wynagrodzenie. Dodatkowo, produkcja ubrań to ogrom zanieczyszczeń oraz chemikaliów, które trafiają do oceanów, rzek i wód gruntowych. Obróbka oraz barwienie materiałów to bardzo szkodliwy biznes - wszystko po to, żeby każdy mógł kupić bluzkę, która po kilku praniach straci kształt i kolor.

Second-hand to miejsce, gdzie trafiają godne polecenia ubrania z drugiej ręki, które przetrwały już zazwyczaj jednego właściciela - możemy więc być pewni, że w naszej szafie również się sprawdzą. Dodatkowo, warto zauważyć, że kupując je, nie wspieramy fast fashion - pokazujemy wtedy producentom, że popyt na ich odzież jest coraz mniejszy.

Second-hand - oryginalność i oszczędność

Wybierając odzież z drugiej ręki ze sklepu internetowego, możesz spokojnie przejrzeć ubrania bez wychodzenia z domu! Szukanie perełek jeszcze nigdy nie było tak proste - nie musisz już chodzić na “łowy” do ulubionego second-handu, wystarczy, że przejrzysz ofertę jadąc autobusem czy relaksując się w domu po długim dniu pracy.

Wybierając odzież z second-handów wpływamy więc na stan środowiska, zaoszczędzamy pieniądze oraz bardziej zwracamy uwagę na stan ubrań - możemy więc być pewni, że dobrze wybrane produkty z drugiej ręki posłużą nam dłużej, niż niejedna bluzka czy sukienka z sieciówki!


Afilia | ul. Akacjowa 11, Czeczotki, 05-152 Czosnów, woj. mazowieckie | telefon: 459 411 618 , e-mail: kontakt@afilia.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl