Szafa kapsułowa – czym jest, jak są zbudować?

Branża odzieżowa rozwija się w niesamowitym tempie. Kolekcje zmieniają się już nie co sezon, ale dużo częściej, wyprzedaże organizowane są niemal co chwilę, a nam powoli zaczyna już brakować miejsca na nowe, modne ubrania. Paradoks osiąga w końcu swoje apogeum: garderoba pęka w szwach, a my przed każdym wyjściem musimy studiować ją na nowo, aby ocenić, czy na pewno mamy się w co ubrać. Mówi się, że od przybytku głowa nie boli...ale czy na pewno?

Jak radzić sobie z nieładem w szafie i rosnącym uczuciem frustracji? Z odsieczą przychodzi szafa kapsułowa!

Jak zbudować szafę kapsułową?

Choć koncept nie jest nowy, znacznie zyskał na popularności w ostatnich latach. Pomysł stworzenia garderoby, która zawiera głównie podstawowe, uniwersalne i pasujące do siebie w różnych kombinacjach części odzieży, dobrze wpisuje się w założenia ruchu minimalizmu. Większość poradników zaleca, aby baza do jej budowania zawierała takie elementy jak: jedne czarne rurki, jedna wyjściowa marynarka, kilka gładkich T-shirtów itd. My polecamy podejść do problemu bardziej indywidualnie.

Budując własną szafę kapsułową, zwróć przede wszystkim uwagę na:

* Twój styl życia

Każda garderoba kapsułowa jest inna. Jeśli pracujesz w dyplomacji, Twoja garderoba zapewne znacząco różni się od ubrań wybieranych na co dzień przez aktywną sportsmenkę. Zostaw tylko te ubrania i akcesoria, które regularnie nosisz, i postaraj się skomponować na ich podstawie kilka uniwersalnych zestawów.

* Kolory, które lubisz

Najlepiej, aby były to maksymalnie 2-3 podstawowe barwy, które łatwo jest ze sobą łączyć. Każdy lubi czasem zaszaleć ze stylizacją, jednak posiadanie w garderobie całej feerii wzorów i kolorów, które pasują do siebie tylko w jednym, konkretnym outficie, jest esencją problemu poruszanego we wstępie.
Decydując się na kilka podstawowych kolorów, koniecznie weź także pod uwagę...

* ...typ urody i sylwetki!

Jesteś subtelną wiosną czy raczej wyrazistą zimą? Twoja budowa ciała zbliżona jest do kształtu jabłka czy klepsydry? Zostawiając w szafie kapsułowej tylko ubrania, w których zawsze czujesz się dobrze i atrakcyjnie, oszczędzisz mnóstwo czasu spędzonego przed lustrem!


Afilia | ul. Akacjowa 11, Czeczotki, 05-152 Czosnów, woj. mazowieckie | telefon: 459 411 618 , e-mail: kontakt@afilia.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl