Kto i jak często kupuje odzież w SH?

Widmo nadchodzącej katastrofy ekologicznej oraz rosnący kryzys ekonomiczny sprawiły, że w końcu zaczęliśmy kwestionować nasz dotychczasowy styl życia. Jedną z jego składowych są niewątpliwie nasze wybory zakupowe. Trend nabywania odzieży z drugiej ręki powraca ostatnio do głównego nurtu (także w wersji internetowej) i okazuje się, że zyskał już całkiem spore grono zwolenników!

Kto kupuje w secondhandach?

Wszyscy! Albo... prawie wszyscy. Najnowsze badania przeprowadzone przez markę LESS Group wykazały, że już niemal 70 % Polaków zagląda do sklepów z używaną odzieżą. Największy odsetek (aż 83 %) odnotowano w grupie ludzi młodych. I nic dziwnego – sklepy z odzieżą używaną teraz dostępne są także online, a to właśnie najmłodsi użytkownicy Internetu najczęściej korzystają z usług e-commerce. Choć w starszych grupach zwolenników ciucholandów jest jak na razie mniej, odsetek ten wciąż wynosi 65 %, co świadczy o ogromnych zmianach, jakie dokonały się w świadomości Polaków na przestrzeni ostatnich lat.

Jeśli chodzi o częstotliwość, aż 46 % ankietowanych zagląda do lumpeksów przynajmniej raz w miesiącu. Co trzecia osoba deklaruje, że odwiedza takie miejsca raz na kilka miesięcy.

Co przeszkadza Polakom w secondhandach?

Jedno z ciekawszych pytań, które padły w ankiecie, dotyczyło przyczyn niechęci części Polaków wobec zakupów z drugiej ręki. Wśród najczęściej wymienianych powodów znalazły się: nieprzyjemny zapach, słaba organizacja asortymentu oraz niska jakość sprzedawanej odzieży.

Rozwiązanie tego problemu wydaje się banalne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach: zakupy przez Internet! Secondhand online to miejsce wolne od wszystkich wyżej wymienionych wad, które pozwoli Ci kupować ubrania na własnych warunkach. Dostępna w sklepie internetowym odzież została poddana wstępnej selekcji, aby do sprzedaży trafiły wyłącznie najlepsze jakościowo produkty. Secondhand internetowy posiada asortyment podzielony na kategorie, a wszystkie z nich można filtrować według producenta, rozmiaru, stylu i innych kryteriów.

Co pozostaje? Cechy, za które pokochaliśmy secondhandy: niskie ceny, oryginalne ubrania i świadomość, że dokonaliśmy ekologicznego, przyjaznego dla planety wyboru.


Afilia | ul. Akacjowa 11, Czeczotki, 05-152 Czosnów, woj. mazowieckie | telefon: 459 411 618 , e-mail: kontakt@afilia.com.pl

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl